Aston Martin dnes oznámil výrobu limitovaného modelu Vanquish Zagato Coupe, nejnovější dílo je vyvrcholením dlouholeté spolupráce s prestižní italskou karosárnou Zagato.

Vanquish Zagato Concept byl odhalen s velkým úspěchem na prestižním Concorso d’Eleganza Villa d’Este u jezera Como v Itálii v květnu 2016. Díky nebývalému zájmu se rozhodla automobilka auto vyrobit, ale zároveň omezit produkci na 99 kusů. Vůz bude vznikat v mateřské továrně Aston Martinu v anglickém Gydonu.

Zagato Coupe je pátý model, který vznikl ve spolupráci s karosárnou Zagato a je přehlídkou toho nejlepšího co může Aston Martin udělat na zakázku.

Spolupráce se Zagato začalo krásnou DB4 GT Zagato, vycházející ze závodního vozu z roku 1960 – nyní v hodnotě více než 10 milionů liber. Následoval V8 Vantage Zagato z roku 1986. V roce 2002 spatřila světlo světa DB7 Vantage Zagato a předposlední model V12 Vantage Zagato odhalil Aston Martin v roce 2011.

Vanquish Zagato bude důstojným společníkem v porovnání se svými předchůdci. Aston Martin dodal veškeré své konstrukční zkušeností ze závodních okruhů získávané po mnoho let ze závodních okruhů po celém světě. Srdcem modelu je šestilitrová V12 s výkonem 600 koní, slibující zrychlení z 0-100km/h za 3,5s. Díky unikátnímu nastavení podvozku slibuje Zagato Coupe jedinečné GT jízdní vlastnosti slibující unikátní jízdní zážitky.

Výrobce slibuje výslednou podobu produkčního vozu téměř shodnou s conceptem představeným na Villa d’Este. Nová karoserie bude kompletně z uhlíkových vláken, nové světlomety s kulatými koncovkami připomínající starší bratry z dílny Zagato. Zadní světla jsou inspirovány speciálem Aston Martin Vulcan a zpětná zrcátka jsou ve zpětném stylu jako na ONE-77.Vanquish Zagato vychází z nejnovějšího modelu DB11, včetně spojleru a otvírání kufru. Vše ostatní si vzalo na starost studio Zagato a postavili tak jedinečnou karoserii odkazující svoji agresivitou a jedinečnosti řešení zadní části vozu na své předchůdce, díky čemuž lze jasně poznat, kdo vůz navrhl.

Aston Martinu Zagato Coupe je významnou kapitolou v historii těchto dvou značek. Exkluzivní sportovní GT, které slibuje, že bude kultovní a velmi vyhledávaným artiklem mezi sběrateli. První vozy budou zákazníci přebírat v prvním čtvrtletí roku 2017.