Porsche představilo svůj zbrusu nový Boxster Spyder pro rok 2015. Jako jediný model od Porsche bude mít volitelnou převodovku a klasickou látkovou střechu v plně manuálním režimu bez elektrické otvírání nebo zavírání.


Roadster dostane sportovní podvozek s 20 mm nižší světlou výškou, brzdy pořízené z 911 Carrera, přímější řízení a 3,8-litrový šestiválec s výkonem 375 koní. Z nuly na 100 km/h za zhruba 4,5 sekundy. Maximální rychlost je 290 km/h.


Přední a zadní část modelu byly převzaty z Cayman GT4. V interierú vládne střídmost ve kterém dominují sportovní seddačky s velkým bočním vedením a nový volant o průměru 360mm.V základní výbavě chybí rádio a klimatizace kvůli snížení hmotnosti, které však zle objednat jako volitelná výbava bez příplatku.
Na vnitřní straně řidiče a spolujezdce sedí v lehké sportovní sedačky s velkými bočními podpěrami, a tam je nový volant o průměru 360 mm. V souladu s modelu puristického designu ani rádio, ani klimatizace je součástí standardního vybavení, aby se snížila hmotnost. Nicméně, oba lze objednat z výroby jako volitelná výbava bez příplatku.

Nový Boxster Spyder bude uveden na trh v červenci a již nyní je možné automobil u prodejců objednat. Ceny v Německu začínají na 79.945 Euro s DPH.