Editor's Rating

7
Jízdní vlastnosti
7
Exkluzivita
8
ProDriver Index
10
WOW efekt

Squadra Corse bylo představeno v září 2013 na autosalonu ve Frankfurtu ve chvíli, kdy všichni čekali nástupce starého Gallarda, ale automobilka si Huracána nechala na pozdější dobu a představila poslední speciální edici v životní etapě Lamborghini Gallardo v podobě Lamborghini Gallardo LP 570-4 Squadra Corse.

Lamborghini Gallardo LP 570-4 Squadra Corse bylo pojmenováno po nedávno založeném oddělení Lamborghini, které řídí veškeré aktivity z motoristického GT3 do šampionátu Lamborghini Blancpain Super Trofeo v Evropě, Asii a Americe.

Lamborghini si vypůjčilo pár náhradních dílů ze závodního Gallardo Super Trofeo, se kterými Lamborghini pořádalo vlastní závodní pohár, který byl v současné chvíli nahrazen novějším modelem Huracán. Ze závodního speciálu byl převzat rychloupínací kryt motoru z karbonu, zadní křídlo, splitter předního nárazníku a prahové spoilery. Díky změnám v interiéru a karoserii se snížila hmotnost oproti běžnému Gallardu o 70 kg na celkových 1340kg což ve výsledku znamená poměr hmotnosti na jednoho koně je 2,35kg.

Černočerný interiér v provedení Alcantry doplňují karbonové doplňky na volantu, středové konzole, vnitřních klikách a všudypřítomná zelenobíločervená trikolóra na palubní desce, prazích nebo boku vozu. Normální sedačky nahradili kompozitové skořepiny pokryté umělým semišem. 19″ kola jsou doplněna lakovanými brzdovými třmeny v červené, černé nebo žluté barvě. Bylo nabízené lakování v barvě žluté Giallo Midas, bílé Bianco Monocerus, červená Rosso Mars nebo stříbrné Grigio Thalasso.

Motor pro Lamborghini Gallardo LP 570-4 Squadra Corse je uprostřed umístěný vidlicový desetiválec 5,2 l o výkonu 570 koní (420 kW). Šestistupňová automatická převodovka e-gear posílá výkon na všechny čtyři kola. Zrychlení z 0-100km/h za 3.4s, 0-200km/h za 10.4s. Maximální rychlost 320km/h.