Monoposty Ayrtona Senny a Alaina Prosta se poprvé od havárie před 25 lety potkaly na anglickém festivalu Wilton House WCS. Šrámy odvál čas a zrenovované vozy se opět postavili bok po boku, tentokrát už jen jako exponáty automobilového festivalu.

 

CHDeTfxXEAAQuD1

Předzvěstí nehody na fotografii je téměř stejná nehoda, která se stala rok před touto nehodou.Prost pravděpodobně cíleně navedl svůj monopost na monopost Senny ve snaze vyřadit Sennu z bojů o titul.Oba jezdci McLarenu sváděli celou sezonu vyrovnané souboje jak na trati tak mimo ni a v předposledním závodu šampionátu mohlo být rozhodnuto o mistru světa. V jedné z šikan se Senna pokusil o předjetí, během něhož se srazil s Prostem, který nasměřoval svůj vůz nelogicky z dráhy na vůz Senny. Nikdy se nedozvíme, zda manévr Prosta byl chladným kalkulem, protože Prost měl předpoklad získat titul za rok 1989, jestliže Senna tento závod nevyhraje. Sennovi se s poškozeným vozem podařilo dojet do depa, kde se mechanikům se podařilo vůz opravit a mohl se tak zařadit zpět do závodu, který po neskutečné stíhací jízdě i vyhrál. Jury závodu však Sennu z nepochopitelných důvodů diskvalifikovali pro nedovolené zkrácené tratě, při vracení se po nehodě s Prostem zpátky na trať a Senna skončil v šampionátu na druhém místě.Video z nehody v roce 1989 zde.

Prost po sezoně přestupuje do Ferrari, ale boj mezi ním a Sennou nekončí. Vyvrcholením těchto konfliktům je téměř totožná nehoda v Suzuce. Tentokrát však pravděpodobně záměrně naráží Senna do Prosta a stává se mistrem světa před druhým Prostem.Video z nehody v roce 1990 zde.